top of page
7ce4fd88-48ca-4c8c-85e5-1e3cfe3aac12_upr.jpg

Kdysi jako kluk a mladík jsem rád a často maloval. Pak jsem se stal antropologem, věnoval se odborně a pedagogicky vědám o člověku, měl rodinu a normálně žil. Na malování se nějak nedostávalo. Ale stále jsem věřil, že až někdy ...

S odchodem do důchodu jsem se k výtvarné tvorbě vrátil. 

K malování jsem nebyl přímo veden či školen, ale na základní škole jsem byl pod vlivem akademických malířů F. Emlera, T. Rotrekla a Z. Burgetové. Nemohu se zaštiťovat žádnou výtvarnou skupinou, uměleckou školou nebo významným tvůrcem. Považuji se za samouka. Mým výtvarným vzděláním byly především galerie, výstavy a knihy o jednotlivých malířích. Nejvíce na mne zapůsobili impresionisté a jejich následovníci. Občas jsem souzněl se surrealismem.
Zdrojem inspirace mi jsou především moje oči (co vidím a chci vidět) a ruce (jakou jemnost motoriky ještě zvládají). V malbě a kresbě jsem i přes různé experimentování vždy sklouzával ke krajině. Někdy se mi chce vyjádřit něco složitějšího nebo chci něco ironizovat a tak se utvořil můj zájem o koláže. A jindy se jen tak výtvarně bavím, k čemuž mi nejlépe vyhovuje digitální grafika (nepoužívám však žádné složité editory, ale jen hraní si s několika funkcemi).

Skener_zmens-306_(2)_edited.jpg
Skener_zmens-306_(4).jpg
Skener_zmens-306_(3)_edited.jpg
19-ed-Composite-04.jpg
Skener_zmens-306_(6).jpg
bottom of page