Kdysi jako kluk a mladík jsem rád a často maloval. Pak jsem se stal antropologem, věnoval se odborně a pedagogicky vědám o člověku, měl rodinu a normálně žil. Na malování se nějak nedostávalo. Ale stále jsem věřil, že až někdy ...

S odchodem do důchodu jsem se k výtvarné tvorbě vrátil. 

Nikdy jsem nebyl nikým veden či školen. Nemohu se zaštiťovat žádnou výtvarnou skupinou, uměleckou školou nebo významným tvůrcem. Považuji se za totálního samouka. Mé vzdělání jsou galerie, výstavy a knihy o jednotlivých malířích. Zdrojem inspirace mi jsou především moje oči (co vidím a chci vidět) a ruce (jakou jemnost motoriky ještě zvládají).

Nejvíce na mne zapůsobili impresionisté a někteří následovníci. Občas jsem souzněl se surrealismem. V malbě a kresbě jsem i přes různé experimentování vždy sklouzával ke krajině. Někdy se mi chce vyjádřit něco složitějšího a tak se utvořil můj zájem o koláže. A jindy si rád jen tak výtvarně hraji, k čemuž mi nejlépe vyhovovala digitální grafika (nepoužívám však žádné složité editory, ale jen hraní si s několika funkcemi).

© 2020 Vláďa Blažek, vytvořeno pomocí WIX.COM
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now