Kdysi jako kluk a mladík jsem rád a často maloval. Pak jsem se stal antropologem, věnoval se odborně a pedagogicky vědám o člověku, měl rodinu a normálně žil. Na malování se nějak nedostávalo. Ale stále jsem věřil, že až někdy ...

S odchodem do důchodu jsem se k výtvarné tvorbě vrátil. 

Nikdy jsem nebyl nikým veden či školen. Nemohu se zaštiťovat žádnou výtvarnou skupinou, uměleckou školou nebo významným tvůrcem. Považuji se za totálního samouka. Mé vzdělání jsou galerie, výstavy a knihy o jednotlivých malířích. Zdrojem inspirace mi jsou především moje oči (co vidím a chci vidět) a ruce (jakou jemnost motoriky ještě zvládají).

Nejvíce na mne zapůsobili impresionisté a následovníci. Občas jsem souzněl se surrealismem. V malbě a kresbě jsem i přes různé experimentování vždy sklouzával ke krajině. Někdy se mi chce vyjádřit něco složitějšího nebo chci něco ironizovat a tak se utvořil můj zájem o koláže. A jindy se jen tak výtvarně bavím, k čemuž mi nejlépe vyhovuje digitální grafika (nepoužívám však žádné složité editory, ale jen hraní si s několika funkcemi).

Skener_zmens-306_(2)_edited.jpg
Skener_zmens-306_(4).jpg
19-ed-Composite-04.jpg